Sports Gift

PODARUJ DZIECIOM SPORT

„Należy dzieciom podarować nie pieniądze czy zabawki lecz właśnie sport. On da im siłę do stawiania czoła życiu, bo ono czasem jest lepsze, a czasem gorsze.” – Krzysztof Ignaczak, siatkarz.

PODARUJ DZIECIOM SPORT to ogólnopolski projekt Fundacji Sportowcy Dzieciom mający za zadanie promocję sportu oraz walkę ze spadkiem aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Czas trwania akcji: dwa razy w roku: „pod choinkę” i na Dzień Dziecka.

CELEM PROJEKTU PODARUJ DZIECIOM SPORT jest „wyprodukowanie manifestu” adresowanego do rodziców i dziadków, by zamiast zabawek lub pieniędzy podarowali dzieciom sport. Sport w każdej postaci! Sport, który da naszym najmłodszym coś wyjątkowego – specyficzny charakter, dzięki któremu będą mieć siłę stawiać czoło życiu. Ten sam wyjątkowy charakter, serce do walki i nieustępliwość, które cechują naszych biało-czerwonych sportowców.

DLACZEGO PODARUJ DZIECIOM SPORT? Bo należy stale zwracać powszechną uwagę na kondycję fizyczną przeciętnego dziecka. Na wady jego postawy i nieprawidłową sylwetkę. Na brak aktywności fizycznej oraz uzależnienie od gier i Internetu, które są istotnym i rosnącym problemem społecznym. Akcja ma za zadanie we współpracy ze związkami sportowymi – z pomocą sportowców i osób znanych – zmobilizować rodziców, dzieci i młodzież do ruchu i rywalizacji.

PODARUJ DZIECIOM SPORT – PRZEBIEG AKCJI: realizacja i upowszechnianie – za pośrednictwem mediów społecznościowych – krótkich filmów wideo, w których sportowcy i osoby znane apelując w kilku zdaniach do rodziców pakują jednocześnie do prezentów nie zabawki lecz sport w każdej postaci (różnorodny sprzęt, odzież sportową, karnety na zajęcia, bilety na mecz, itd.). Każdy film zakończony jest planszą i logiem PODARUJDZIECIOMSPORT.PL , każdy wpis profilowy opatrzony jest hashtagiem #podarujdzieciomsport , itd.

A CO Z ZAPAKOWANYMI PREZENTAMI? Kochani! Pakowanie do prezentów „sportu w każdej postaci” to – jedynie i aż – symbol akcji PODARUJ DZIECIOM SPORT. Ale oczywiście możecie przysyłać prezenty/paczki na adres Fundacji Sportowcy Dzieciom. Ich zawartość przeznaczymy na nagrody dla najmłodszych – zwłaszcza tych, którzy nie garną się do sportu lub przynoszą zwolnienia z lekcji WF – za udział w różnych projektach organizowanych przez Fundację Sportowcy Dzieciom. Natomiast wszelki sprzęt sportowy opatrzony autografami gwiazd (koszulki, piłki, rękawice, rakiety tenisowe, itp.) przeznaczony zostanie na aukcje charytatywne na rzecz Fundacji Sportowcy Dzieciom.

Ruch to naturalna potrzeba ludzi, szczególnie tych najmłodszych. Zaszczepmy w nich miłość do sportu. PODARUJMY DZIECIOM SPORT! Warto!