Leszek Laszkiewicz

Po co nam sport? Tłumaczy Leszek Laszkiewicz

Podaruj Dzieciom Sport. Leszek Laszkiewicz, ponad 200-krotny hokejowy reprezentant Polski, nie ma wątpliwości, że sprawa jest poważna – Rządzą komputery, Internet, playstation, smartphony. – mówi. – Dzieci siedzą w swoich pokojach, zaślepione wirtualną rzeczywistością – zwraca uwagę Laszkiewicz. – Mam dwie córki, nie zgadzam na taką rzeczywistość.

Laszkiewicz tęskni za czasami, kiedy nie było elektronicznego sprzętu dostarczającego rozmaitych rozrywek i udogodnień niewymagających wielkiego ruchu. – Wszyscy rwaliśmy się do lekcji WF, a po szkole bawiliśmy się w cztery ognie, graliśmy w piłkę nożną, wspinaliśmy się po drzewach. Mogliśmy przebywać na dworze całymi godzinami. Nikt się nie śpieszył do domu. To były dobre czasy. Dzieci były wysportowane, nie miały problemu z nadwagą. Nikt nas do sportu nie namawiał. – wspomina. – Dzisiaj dużo zależy od rodziców. – zauważa.

Leszek Laszkiewicz, 8-krotny hokejowy mistrz Polski, namawia dorosłych: – Sport to droga, która pozwala poznać samego siebie. Podarujcie sport dzieciom, pokażcie go im. Sport to wspaniały nauczyciel. Ukształtuje charakter, udoskonali sprawność fizyczną, wyzwoli niepowtarzalne emocje, nauczy życia. Jest też najlepszym sposobem na poznanie nowych kolegów i koleżanek. Wszystkie cechy, które przypisujemy sportowi, są niezbędne w życiu młodych Polaków. – mówi.